Fondijuhid viivad raha Euroopast välja

09. juuli 2001, 11:40

Fondijuhid viivad üha enam oma investeeringutest Euroopa aktsiatest Ühendriikide ja Jaapani aktsiatesse, kirjutab majandusleht Wall Street Journal Europe.

Fondijuhtide skeptitsismi põhjuseks Euroopa turu suhtes on piirkonna jätkuv negatiivsete majandusnäitajate jada, ettevõtete kasumihoiatused ning Euroopa Keskpanga otsus jätta intressimäärad langetamata.

Ühendriikide keskpank (FED) on aasta algusest baasintressi langetanud juba 2,75 protsendipunkti võtta ning mõned majandusnäitavad annavad tunnistust võimalikust langusperioodi lõppemisest.

Lisaks tekitab investorites pessimismi asjaolu, et Euroopa Parlament lükkas eelmisel neljapäeval tagasi ühtse ettevõtete ühinemise ja ülevõtmise reeglistiku.

'Sellised asjad vähendavad ajapikku Euroopa konkurentsivõimet Ühendriikidega,' lausus ABN Amro varahalduse globaalsete investeeringute juht Andrew Fleming.

'Enamus investoreid, meie kaasaarvatud, kaldusime viimastel aastatel oma investeerimisotsustustes Euroopa kasuks, sest nägime potentsiaali ümberkorraldusteks. Praegu on kindel, et need protsessid, kui neid üldse on olnud, aeglustuvad ning üha enam on näha natsionalismi mõju turgudele ja regulatsioonidele,' lausus ta.

'Lähiajal on Euroopal suuremad riskid allapoole liikuda,' lausus Credit Suisse First Bostoni peastrateeg John Praveen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing