Moskva suursaadik kulutas riigi raha ilma katteta

10. juuli 2001, 08:46

Ettenähtud nelja-aastasest lähetusajast Moskvas vähem kui pool töötanud ning möödunud nädalal kodumaale saabunud Venemaa suursaadik Tiit Matsulevit? pidi riigile tagasi maksma raha, mille kulutamist ta ei suutnud tõestada, kirjutab Postimees.

Välisministeeriumi kantsler Indrek Tarand jättis rahasumma täpsustamata, nentis aga, et selle laekumine Matsulevit?i pangaarvelt välisministeeriumi kontole oli üks episood saatkonnas korraldatud siseauditile järgnenud sündmustest.

'Ütleme, et kui ma korraldan õhtusöögi kuuele ning ise söön seejuures kogemata nelja eest, siis tuleb ju natuke tasaarveldada,' mainis Tarand.

Moskva saatkonnas avastatud ja Eesti seadustega katmata rahakasutusviiside puhul tuleb Tarandi sõnul silmas pidada ka kahe riigi erinevat finantskeskkonda, sh Venemaa elektronpanganduse viletsat taset ning võimalust, et klient ei pruugi ostu puhul alati t?ekki saada.

Vestluses Postimehega nentis kantsler Tarand, et ministeeriumi praeguse plaani kohaselt jätkaks Matsulevit? tööd ministeeriumi peakorteris Tallinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing