Tartusse tuleb uus justiitshoone

10. juuli 2001, 10:51

Eile kirjutasid Justiitsministeerium, Merko Ehitus ja Hansa Liising Eesti AS alla Tartu justiitshoone ehitamise ja finantseerimise lepingule, kirjutatakse justiitsministeeriumi pressiteates. Hoone valmib 2002. aasta juuniks.

Justiitsminister Märt Rask tõdes, et hoone ehitamise kavaga kaasnesid mitmed tulised vaidlused nii valitsuses kui potentsiaalsete lepingupartnerite vahel, vahetati ka objekti rahastajat.

'Kuid pingelistest läbirääkimistest oli kasu: liisingu makset õnnestus vähendada veerandi võrra,' sõnas Rask.

Tartu justiitshoone projekti on ette valmistatud alates 1998. aastast, siis nurjas plaani negatiivse lisaeelarve vastuvõtmine.

Rajatav justiitshoone koondab Tartu Maakohtu, Tartu Ringkonnakohtu, Tartu Prokuratuuri ja Justiitsministeeriumi Tartu osakonna.

Justiitsminister Märt Rask nimetas uue maja ehitamise peamise põhjusena, et seni oli Tartu justiitshaldus laiali üheteistkümnes eri hoones.

Raski sõnul on Tartu justiitshoone esimene avaliku sektori hoone, mille ehituse rahastamisse on läbi liisingulepingu kaasatud erakapital.

Tartu justiitshoone hakkab asuma Lillemäel, Kalevi tänav 1. Uues hoones on kogupinda ca 11 000 ruutmeetrit, maja kogumaksumus on 124,6 miljonit krooni.

Seoses uue maja ehitusega ei taotle Justiitsministeerium tagasi ei Eesti Rahva Muuseumile kuuluvat ajaloolist kohtuhoonet ega kohtumaja, kus 1920. aastal kirjutati alla Tartu rahuleping.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing