Lätlased alustasid oma Lennuki-teekonda

11. juuli 2001, 09:13

Riia reisisadama vastas asuva Kipsala jahisadamast ümber maailma purjetamist alustanud Milda kaheksa meeskonnaliiget planeerivad Lätisse naasta alles 22 kuu pärast, mais 2003. aastal.

Jahi teekond kattub esimesena ümber maakera purjetanud Fernando Magalhaesi ekspeditsiooni teekonnaga. Kokku on kavas läbida natuke rohkem kui 40 000 meremiili, seilates seejuures kolmel ookeanil ja külastades oma teekonnal kolmekümmet kahte erinevat maailma riiki.

Jahtlaeva teelesaatmisest kujunes üldrahvalik üritus, ärasaatjate hulgas olid ka Läti president Vaira Vike-Freiberga ning ekspresident Guntis Ulmanis.

Läti lipu ümber maailma viimine läheb maksma ligikaudu 800 000 USA dollarit ehk 14,8 miljonit Eesti krooni. Sellest ligi kaks kolmandikku kulub otseselt reisikuludeks, näiteks sadamamaksudeks, palkadeks ja toidu-ainete ostmiseks.
Umbes 300 000 dollarit on aga juba kulutatud 21meetri pikkuse, 12-aasta vanuse jahi ostmiseks ja reisiks ette valmistamiseks.

Ümbermaailmareisi idee initsiaatoriks ja jahi kapteniks on Maris Gailis, Läti ekspeaminister üheksakümnendate aastate keskelt, kes praegu on ärimees ja Latvijas Gaze nõukogu esimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing