Börsiülevaade: Euroopa tehnoloogiasektor löögi all

11. juuli 2001, 09:35

Tehnoloogiasektori aktsiad on täna taas Euroopa aktsiaturge alla surumas, kuna maailma suuruselt teine personaalarvutite tootja Compaq teatas, et tal tuleb Euroopa turgude nõrkuse tõttu oma kasumiprognoosi muuta.

See annab järjekordselt tunnistuse, et regressioon USA majanduses on levinud ka muudele turgudele. Siit koorubki välja põhjus miks Euroopa tehnoloogiaaktsiaid müüma tormatakse ja Nokia, Ericssoni ja Siemensi aktsiad aasta madalamate tasemete juurde on kukkunud.

Kasumihoiatused nii siin kui sealpool suurt lompi ei suutnud ka eile Tallinna börsil noteeritud aktsiatele liiga teha. Veidi kaldus investorite meeleolu pigem positiivsele lainele, mille tulemusena kaubeldud aktsiad näitasid enamjaolt ülespoole liikumist.
Arvata võib, et suurt langust ei tule Tallinnas tänagi karta.

Kui esmaspäeval suutis investorite huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu börsipäeva käibe 14 mln kroonini välja upitada, siis eilset 2,5 mln krooni suuruse käibe kommentaariks võib vaid öelda, et börsil valitseb suur suvi.

Kuid suve ei saa börsil jätkuda mitte eriti kauaks, kuna järgemisel neljapäeval tehakse investorite jaoks teatavaks Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> majandustulemused. See annab indikatsiooni, kuidas meie tehnoloogiasektori olukord teises kvartalis on muutnud ja on kogu turule heaks suunanäitajaks.

Majandustulemuste avaldamise periood võiks puhkuselt ja rannast ära meelitada ka osa aktiivseid säästjaid ja tõsta mõningal määral ka aktsiatega kauplemise aktiivsust.

Eesti Telekomi aktsia sulgus eile sarnaselt esmaspäevaga 72 kroonil.

Hansapanga aktsia kerkis eile 152,75 kroonini ehk 0,8%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing