Compaq kahekordistab koondatud töötajate arvu

11. juuli 2001, 10:15

Maailma suuruselt teine personaalarvutite tootja Compaq Computer koondab sel aastal veel 4000 töökohta, millega ta ligi kahekordistab oma koondatud töötajate arvu. Põhjusena tuuakse müügi langust Euroopas, teatas uudisteagentuur BridgeNews.

Ettevõte teatas teisipäeva hilisõhtul, et ta teise kvartali tegevkasum tuleb 4 senti aktsia kohta ehk samapalju kui analüütikud on keskmiselt ka prognoosinud.

Teises kvartalis võtab ettevõte ette 490 mln dollari eest ümberstrukteerimise kulusid.
Ettevõte teise kvartali käive jääb prognoosidele ligi 5% alla ja tuleb kuskil 8,4 mld dollarit (153 mld krooni).

Sarnaselt teiste tehnoloogia ettevõtetega süüdistab Compaq oma müügi languses kehvemaks muutunud olukorda Euroopa turgudel öeldes, et Põhja Ameerikast peale hakanud tehnoloogiakulutuste kokkuhoid on levinud teistesse regioonidesse.

Ettevõte koondab töötajaid nii USAs kui mujal, lootes sellega kulusid kokku hoida umbes 900 mln dollarit (16,4 mld krooni) aastas.

Me oleme agressiivselt viinud täide oma ümberstruktueerimise programmi millest me märtsis avalikust informeerisime. Praeguseks hetkeks oleme koondanud 3500 töökohta ja kokkuhoid on juba nähtav. Siiski on vaja tulevikus kokkuhoiu poliitikat edasi rakendada ja seda me jätkame samasuguse pakilisusega kui senini, teatas ettevõte finantsjuht Jeff Clarke.

Compaqi aktsia kukkus eile börsil 3,1%, 13,76 dollarini, kuid on uudise peale teinud järelkauplemises kaotusi tasa ning kerkinud 2,3%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing