200 miljonit elektrijaamade keskkonnaparanduseks

11. juuli 2001, 15:59

Möödunud sügisest tänavu kevadeni Eesti Põlevkivi ja Narva Elektrijaamade ettevõtetes läbi viidud keskkonnauuring näeb ette 200 miljoni krooni investeerimist keskkonnaseisundi parandamiseks.

?Lähemaks kaheksaks aastaks kavandatud investeeringud elektritootmise efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks muutmiseks on sellistes suurusjärkudes, et ilma välispartnerit kaasamata ei jõuaks Eesti pool üksinda seda kuidagi teha,? ütles Eesti Energia keskkonnajuht Valdur Lahtvee. ?Seetõttu annab NRG tehing meile keskkonnaalaste investeeringute planeerimisel kindlust.?

Eesti Energia ja NRG Energy investeeringute programmi kohaselt rahastatakse 15 aasta jooksul keskkonnaparandust 530 miljoni krooniga.

?Suurem osa investeeringutest Narva Elektrijaamadesse tehakse esimese viie aasta jooksul,? ütles Narva Elektrijaamade kommertsdirektor Tõnis Allik. ?Juba praegu käib pinnase puhastamine Õlitehase territooriumil.?

Uuring andis põhjaliku ülevaate, millistele töödele tuleb edaspidi rõhku pöörata. Eesti Energia keskkonnajuht Valdur Lahtvee nentis, et nõukogude ajast jäänud probleemid ettevõtete territooriumitel on kohati üsna märkimisväärsed. Lahtvee tõdes, et siiani on rahapuudusel tegemata mitmeid olulisi keskkonnaalaseid töid, mis tuleb teostada lähima viie kuni kaheksa aasta jooksul ja seda mitte ainult Euroopa Liidu, vaid ka Eesti seadustest tulenevate nõudmiste tõttu, mis kohati on Euroopa omadest isegi karmimad.

Uuringu peatöövõtja oli üks Euroopa juhtivaid keskkonnauuringute firmasid Jaakko Pöyry Infra, alltöövõtjaiks olid erinevad Soome ja Eesti ettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing