13. juuli 2001, 00:00

Yahoo! teatas oma II kvartali kahjumist ja väikestest käibenumbritest, kuna olukord püsib interneti reklaamiturul loid ja on vähe märke, et see enne aastat paraneks, teatas Wall Street Journal.

Yahoo! sai II kvartalis 48,5 mln dollarit kahjumit ehk 9 senti aktsia kohta. Kui võtta kahjumist välja erakorralised kulud, sai firma kvartalis kasumit 8,7 mln dollarit ehk sent aktsia kohta. See ületas napilt analüütikute ennustatud 0-kasumit. Firma II kvartali käive kahanes 2000. aasta sama perioodiga võrreldes 33%, 182 mln dollarini. ÄP Online

Motorola teatas kolmapäeval oma teisest järjestikusest kvartalikahjumist, põhjustatuna nõrgast mobiiltelefonide ja pooljuhttoodete müügist, teatas Wall Street Journal.

Pooljuhtide divisjoni kahanenud müük teeb kahtlevaks, kas firma suudab see aasta ilma edasiste kulude kokkuhoiuta kasumisse tagasi saada.

II kvartali ettevõtte puhaskahjum oli 759 mln dollarit ehk 35 senti aktsia kohta.

Viie aastaga on Motorola osakaal mobiiltelefonide turul kukkunud 33 protsendilt 14-le. ÄP Online

Telekommunikatsiooniseadmete tootja Lucent plaanib lähinädalatel oma tegevuse restruktureerida ja müügitulemuste parandamiseks lahutada mobiil- ja fikseeritud side üksused, teatas Forbes Online.

?Me loome paindlikuma ja voolujoonelisema äri, mis senisest paremini ühtib meie klientide huvidega,? lausus Lucenti pressiesindaja Bill Price. ÄP Online

Microsoft teatas kolmapäeval, et ta IV kvartali (lõppes 30. juunil) müük oli vaatamata aeglustuvale majanduskeskkonnale tugev, mille peale ettevõte tõstis oma kvartali müügikäibe prognoosi 6,3?6,5 mld dollarilt 6,5?6,6 mld dollarile, teatas uudisteagentuur AFX.

Ettevõte loodab teenida IV kvartalis tegevuskasumiks 42 senti aktsia kohta ehk sama palju, kui eelnevalt prognoositi.

2002. aastal loodab ettevõte saavutada 28?29 mld dollari suuruse käibe juures kasumiks 1,90?1,94 senti aktsia kohta. ÄP Online

Investeerimispank Merrill Lynch keelas oma analüütikutel osta nende firmade aktsiaid, keda nad teenindavad, teatas uudisteagentuur Reuters.

Selle aktsiooniga püütakse hajutada kahtlusi analüütikute ebaobjektiivsuse suhtes.

Paljude investorite ja poliitikute arvates on firmade ja nende aktsiaid omavate analüütikute vahel liiga tihedad sidemed, mis võivad kaasa tuua näiteks negatiivsete uudiste mitteavaldamise.

Näiteks soovitas analüütik Henry Blodget osta mõningate ettevõtete aktsiaid, samas kui nende noteeringud kiiresti langesid.

Lynchi vastu esitas hagi investor, kes kandis Merill Lynchi analüütiku soovitusi järgides kahju. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing