Komisjoni asub uurima Savisaare miljonivõla kustutamise tagapõhja

12. juuli 2001, 09:13

Riigikogu korruptsioonikomisjon hakkab uurima, kas Edgar Savisaare miljonivõla kustumisel on tegemist korruptsiooniga, kirjutab Eesti Päevaleht.

<pilt#EdgarSavisaar.jpg#Edgar Savisaar#150#172#0> 'Kui komisjon leiab, et tegemist on korruptsiooniga, siis anname materjalid edasi kaitsepolitseile,' ütles riigikogu korruptsioonikomisjoni esimees Jaan Pöör eile Eesti Päevalehele.

Sama komisjoni aseesimees Lauri Vahtre lausus, et kaitsepolitsei peaks Savisaare 1,24 miljoni krooni suuruse võla tasumist omal algatusel uurima hakkama.

Kaitsepolitsei komissar Olari Valtin teatas aga eile, et kaitsepolitsei ei hakka Edgar Savisaare miljonivõla kustutamist uurima.

Rahapesu andmebüroo ülemkomissari Arnold Tenusaare sõnul on eilses Eesti Päevalehes avaldatud Vilja Savisaare majamüüki puudutavas artiklis mõned huvitavad momendid, mille paikapidavust tasuks kontrollida.

Poliitikutepaar Savisaar pole müügitehingu käigu kohta avalikkuses tekkinud kahtluste hajutamiseks avalikkusele selgitusi andnud.

Seaduse järgi peavad riigikogu liikmete suhtes tekkinud korruptsioonikahtlusi uurima kaitsepolitseiamet ja parlamendi korruptsioonikomisjon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing