IMF hoiatab finantsturge USA mõju eest

13. juuli 2001, 15:05

Rahvusvahelisi finantsturge ähvardab Ühendriikide aktsiaturgude edasise langemise risk ning võimalik dollari väärtuse vähenemine, edastab majandusleht Financial Times Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) hoiatuse.

Oma kapitalivoogude aastaaruandes märgib IMF, et Ühendriikides ja ka teistel aktsiaturgudel on aktsiate P/E (hinna ja kasumi suhe) suhted ajalooliste keskmiste kõrgeimatel tasemetel.

?Ühendriikide aktsiate järsu ümberhindamise oht on maailmamajanduse jaoks võtmeküsimus,? märgib Rahvusvaheline Valuutafond.

IMF hoiatab, et Ühendriikide aktsiaturgu näib toetavat arvamus, et Föderaalreservi intressikärped suudavad koheselt taastada USA suure majanduskasvu ning produktiivsuse kasv on Ühendriikides jätkuvalt kõrge.

Kui aga üks neist arvamustest osutub ekslikuks, toob see kaasa kasumiprognooside alandamise ning aktsiate ning ettevõtete võlakirjade languse, teatab IMF.

?Kui ootuste ümberhindamine USAs saab olema järsem kui mujal maailmas, võib see kaasa tuua dollari nõrgenemise, mis omakorda tooks kaasa volatiilsuse märkimisväärse suurenemise rahvusvahelistel valuutaturgudel,? märgib IMF.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing