Microsoft, Motorola ja Yahoo! viisid USA turud rallile

13. juuli 2001, 09:21

USA aktsiaturud tegid eile läbi suurima tõusu viimase kahe kuu jooksul peale Motorola ja Yahoo! teise kvartali loodetust veidi paremaid majandustulemuste avaldamist ja tarkvara gigant Microsofti teadet, et ta lõppenud kvartali müügimaht tuleb mõnevõrra suurem kui eelnevalt prognoositud.

Isegi USA valitsuse negatiivne teade, et möödunud nädalal registreeris ennast esmakordselt töötuks 42 000 inimest, mis on kõrgeim näitaja pärast 1992 aastat, ei suutnud aktsiaturge kõigutada.

Tehnoloogisektori indeks Nasdaq tõusis eile 5,26%, 2075,74 punktini ja tööstussektori indeks Dow Jones 2,32%, 10478,99 punktini.

Maaklerite hinnangul oli tehnoloogiasektori aktsiate edasiviivaks jõuks Microsofti prognoositust paari protsendi võrra loodetust parem viimase kvartali müügitulemus.
Tarkvara gigandi aktsia kerkis päevaga 7,7%, tasemeni 71,60 dollarit.

Microsofti sõnul on ta vaatamata aeglustuvale majanduskeskkonnale küllalt heas konditsioonis. Selline sõnastus näitab aga selgelt ära taas selle, et USA majanduse tervisel pole tervikuna hõisata midagi.

Osad maaklerid olidki eilsete uudiste suhtes küllalt skeptilised ja ütlesid, et tegelikult kaaluvad negatiivsed sündmused märgatavalt positiivsed üles. Vaatamata positiivsetele turuemotsioonidele oli negatiivseid märke isegi Motorola ja Yahoo! majandusaruannetes, mille aktsiad eile vastavalt 15,8% ja 7,2% üles liikusid.

Yahoo! juhid näiteks ei usu online-reklaamimüügi taastumist enne järgmise aasta keskpaika ning Motorola puhul ollakse skeptilised, kas ta peale kaht järjestikust kvartalikahjumit aasta lõpuks ikka kasumisse jõuab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing