16. juuli 2001, 00:00

Argentina majanduslik ja poliitiline kriis süveneb ja see avaldab negatiivset mõju finantsturgudele alates Brasiiliast ja lõpetades Poolaga, teatab BBC.

Maa riigivõlg on 128 mld dollarit (pool aasta sisemajanduse kogutoodangust), nüüd läksid finantsturud seoses krediidireitingu alandamisega järsku langusse.

Neljapäeval vähendas Standard and Poor?s Argentina krediidireitingut B-le. Kolmapäeval oli sama teinud Fitch.

Neljapäeval andis USA presidendi nõunik Condoleezza Rice mõista, et praeguses maailma majandusolukorras peab Argentina lootma vaid endale.

Argentina ?majandusime isa? majandusminister Domingo Caballo kavandab praegu sotsiaalprogrammide kärpimist, pensionide ja riigisektori töötajate palkade vähendamist.

Argentina kriis on juba märku andnud läänepoolkera börsidel, samuti paljudes arengumaades ja Hispaanias. ÄP

Eesti Telekom teatas reedel Tallinna börsile, et lunastab reedel, 20. juulil oma avaliku võlakirja emissiooni käigus emiteeritud aastased võlakirjad kogumahus 100 mln krooni.

Diskonteeritud võlakirjad emiteeriti eelmise aasta 20. juulil kogumahus 100 miljonit krooni aastaintressiga 6,1 protsenti.

Lunastamissumma makstakse välja nendele investoritele, kes on Eesti Väärtpaberite Keskdepositooriumi väärtpaberiregistri andmetel võlakirjade omanikud selle aasta 20. juuli kella 8.00 seisuga.

Lunastamissumma ühe võlakirja kohta on 1000 krooni.

Eesti Telekomi võlakirjadega on aasta jooksul tehtud 1448 tehingut, nendest 587 börsisüsteemi kaudu.

Eesti Telekomi võlakirjadega sooritatud tehingute kogukäive on olnud 350 miljonit krooni. ÄP Online

AOL Time Warner on lõpetamas ühinemisläbirääkimisi Suurbritannia laiatarbe ajakirjade kirjastaja IPC Mediaga, teatas Financial Times.

Läbirääkimishind on raporti kohaselt 1,1?1,25 mld naela (kuni 32 mld krooni). Kui tehing teostub on see AOL Time Warneri suurim välismaine investeering pärast seda, kui ta möödunud aastal maailma suurimaks meediagrupiks sai.

Financial Timesi andmetel peaks mõlema ettevõtte juhid kohtuma neljapäeval ja siis ka lõpliku otsuse tegema.

AOL Time Warneri kirjastusüksus Time Inc, mis annab välja üle 60 ajakirja, võib endale saada IPC-lt rohkem kui 100 ajakirja, alates Woman?s Weekly?st kuni Loadedini. ÄP Online

IBM teatas intellektuaalse programmi Virtual Help Desk väljalaskmisest, mis on võimeline teatud määral asendama süsteemiadministraatoreid.

Kompanii kaastöölised saavad Virtual Help Deski poole oma probleemidega pöörduda läbi brauseri. Programm saab ka tavakeeles esitatud järelepärimistest aru.

Juhul kui kasutaja sisestatud andmetest on vähe, laadib programm kompuutrisse spetsiaalse programmi, mis püüab leida ja võimaluse korral ka kõrvaldada tekkinud raskused iseseisvalt.

Virtual Help Desk pole odav. IBM kavatseb seda müüa hinnaga mitusada tuhat dollarit koopia, arvestades sellega, et igal programmil on üle 10 000 kasutaja. Programmi väljatöötajad kinnitavad, et süsteem peab vastu suurtele koormustele ja suudab töödelda 20 000 päringut üheaegselt. ÄP Online

BMW kavatseb lasta aastal 2003 tootmisse X3 linnamaasturi, mis on praeguse X5 väikevend, kirjutab Automotive News Europe. Välistatud ei ole ka suure ja luksusliku X7 tootmisse jõudmine.

Tuleval aastal toob BMW avalikkuse ette uue 5-seeria, mille välimust on muudetud üsna põhjalikult, samuti on aastal 2002 oodata BMW väikeautode ehk 1-seeria müügilejõudmist. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing