Börsiülevaade: turg ootab ettevõtete majandustulemusi

16. juuli 2001, 09:32

Majandustulemuste avaldamise perioodi sukelduvad Euroopa aktsiaturud tõotavad täna startida kergelt positiivselt, lootuses et ettevõtete tulemustest võib välja lugeda midagi veidigi rõõmustavat.

Tallinna börsil jäid nädala viimasel päeval aktsiahinnad praktiliselt muutumatuna neljapäevaste sulgemistasemete juurde.

Passiivsusele vaatamata oli aga üllatuslikult tunda aktsiate likviidsuse kasvu, mis väljendus selles, et suure osa liideraktsiate ostu- ja müüginoteeringute vahe sulas päeva lõpuks minimaalseks.

Neljapäeval pead kergitanud huvi Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia vastu reedel vaibus. Sel neljapäeval oma kvartalitulemused avaldav ettevõtte sulgus 71,50 kroonil ehk siis samal tasemel kui päev varem.

Üks Lääne-Euroopa Baltimaade fondijuht ütles uudisteagentuurile Reuters, et investorid on hetkel väga ettevaatlikud tehnoloogisektori aktsiate suhtes. Eriti aga nende aktsiate osas, millega käib kaasas likviidsusrisk. Ehk siis lühidalt öelduna ollakse ettevaatlikud nende väärtpaberite suhtes, millega on normaalses mahus kauplemine raskendatud.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia oli reedel mõnevõrra teistest väärtpaberitest aktviivseim. Kokku tehti aktsiaga 19 tehingut, mille juures näitas ta 0,2%st odavnemist, sulgudes 152 kroonil.

Tugevalt kaubeldi Norma <GR#EE.NORMA> aktsiatega, mille sulgemishind jäi küll sarnaselt neljapäevaga 49 kroonile, kuid mille hinnanoteeringute vahe kuivas päeva lõpus vaid 10 sendi ehk 0,2%ni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing