15 Eesti kurti olümpiale

18. juuli 2001, 09:55

22. juulist kuni 1. augustini toimuvad Roomas 19. kurtide olümpiamängud, kus osaleb ka Eesti kurtide koondis, teatas Raepress.

Tänavustel mängudel esindab Eestit 15 sportlast, kes astuvad üles kolmel alal- kergejõustikus, ujumises ja orienteerumises.

Koondise osalemist olümpiamängudel toetavad teiste hulgas EV Sotsiaalministerium, Eesti Paraolümpiakomitee, Eesti Kurtide Spordiliit ja Tallinna Linnavalitsus.

Eesti koondis võistles maailmamängudel 1991. aastal Bulgaarias Sofias, mil kolmeliikmeline delegatsioon tõi mängudelt hinnatavad 5 medalit.

Kurtide ülemaailmne spordiühendus on puuetega inimeste vanim spordiliit, mis asutati 16. augustil 1924. aastal Pariisis. Vaegkuuljate olümpiamängud toimuvad eraldi üritusena ning ei ole seotud paraolümpiamängudega.

1955. aastal said kurtide maailmamängud tunnustuse ka ROK-ilt ja nii lehvuib kuritde mängudel ka viie olümpiarõngaga lipp.

Tänavused Rooma olümpiamängud on järjekorras 19-dad, kuid esmakordelt kannavad need nimetust Kurtide Olümpiamängud. Kurtide olümpiamängudel ei ole erinevaid arvestusgruppe, kõigi stardipositsioon on võrdne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing