Indrek Kald 20. juuli 2001, 00:00

Vaata maailma projektijuhi Alar Ehandi sõnul annab konkurss võimaluse 120-150 uue AIP loomiseks või olemasolevate täiendamiseks. ?Kui seni on AIPsid rajatud peamiselt vaid raamatukogudesse ja omavalitsustesse, siis nüüd loodame tublisti laiendada AIPde haldajate ringi,? rääkis Ehandi.

Vaata Maailma sihtasutus varustab loodavad internetipunktid arvutitega, katab kas osaliselt või täielikult püsiühenduse loomise kulud ning toetab rahaliselt internetipunktide käivitamist ja tutvustamist. Sõltuvalt sideühendustele ning AIPde tutvustamisele ja haldajate koolitamisele minevate summade suurusest küünib kogu konkursi eelarve 7-8 miljoni kroonini.

Konkursil ei ole lõpptähtaega ? esitatud taotlused vaadatakse üle ja otsused tehakse jooksvalt taotluste laekudes.

Vaata maailma on Eesti ettevõtete ja riigi koostöös sündinud projekt, mille eesmärgiks on suurendada oluliselt interneti kasutajate arvu ning tõsta sellega Eesti elanike elukvaliteeti ja riigi konkurentsivõimet Euroopas.

Vaata maailma algatasid Hansapank, Eesti Telefon, EMT, Ühispank, IBM, Oracle, Microlink, IT Grupp ja BCS. Firmad on lubanud kolme aasta jooksul investeerida internetiseerimisse rohkem kui 250 miljonit krooni, et koos riigiga viia Eesti interneti kasutajate osakaalult kolme aastaga Soomest mööda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing