Viie kuuga tühistatud 700 esmast autojuhiluba

Inno Tähismaa 19. juuli 2001, 12:17

Käesoleva aasta 1. veebruarist jõustunud uue liiklusseaduse alusel karmistatud nõuete tõttu on 30. juuni seisuga tühistatud 692 esmast juhiluba, teatas autoregistrikeskuse esindaja.

Uue liiklusseaduse kohaselt karistatakse esmaste juhilubadega juhte teatud haldusõigusrikkumiste eest juhtimisõiguse tühistamisega. Juhtimisõigus võidakse ka tühistada juhul, kui rikkumise eest juba määrati rahatrahv.

Riikliku Autoregistrikeskuse eksamiosakonna juhataja Toivo Kanguri sõnul on peamisteks rikkumisteks sõidukiiruse ületamine üle 20 km tunnis ja joobeseisundis auto juhtimine, mille tagajärjel tühistatakse esmased load. Lubade tühistamise toovad kaasa ka liiklusõnnetuse või liiklusohtliku seisukorra põhjustamine, märguandele mittereageerimine, jne.

'Kui maikuuni tühistasime keskmiselt 100 juhiluba kuus, siis juunis tõusis see arv juba kahesaja peale,' ütles Kangur. 'Viie kuu jooksul on ka selliseid juhtumeid olnud, et juhil on kiiruse ületamise tõttu tühistatud esmane luba, ta on pärast karistusaja lõppemist sooritanud uuesti kõik eksamid, saanud uuesti esmased loa ning mõne kuu pärast on ta tabatud jällegi kiiruseületamiselt, mille tagajärjel juhtimisõigus on veel kord tühistatud.'

Juhtimisõiguse tühistamine tähendab esmasele juhile seda, et karistusaja jooksul pole tal võimalik uuesti juhilube taotleda ning pärast karistusaja lõppemist tuleb uute lubade saamiseks sooritada nii teooria kui ka sõidueksam. Nende edukal läbimisel saab juht jällegi kaks aastat kehtivad esmased load.

Tänase päeva seisuga on Eestis 27 413 esmase juhiloa omanikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing