Justiitsminister: prokuröri roll peab suurenema

Inno Tähismaa 19. juuli 2001, 09:18

Riigikogu menetluses on justiitsministeeriumis ette valmistatud kriminaalmenetluse seadustiku eelnõu, mis vastuvõtmisel käivitab Eestis kriminaalmenetluse reformi ja suurendab prokuröri rolli, teatas justiitsministeeriumi avalike suhete talitus.

Justiitsminister Märt Raski sõnul võitleb ministeerium prokuröri rolli ja vastutuse suurendamise eest. 'Prokurörist peab saama kriminaalmenetluse keskne kuju ning kogu süsteemi alustala,' ütles Rask.

Uus seadustik määratleb prokuröri funktsioonid senisest täpsemalt ning suurendab prokuröri tegijarolli. Kohtueelses menetluses teostab prokurör seaduslikkuse järelvalvet ja otsustab olulisemad protsessuaalsed küsimused. Prokuröril on ka õigus teostada kõiki menetlustoiminguid, kuid selline vajadus peaks siiski olema erand, mitte reegel.

Kohtueelse menetluse lõppfaasis saab just prokurörist riigi kriminaalpoliitika elluviija, tema otsusest sõltub, millist menetlusviisi lahendini jõudmiseks kasutatakse. Samuti on prokuröril ainuõigus kriminaalmenetluse lõpetamiseks. Kohtus on prokuröri ülesandeks kasutada kõiki seadusega antud võimalusi süüdimõistva otsuse saavutamiseks.

Prokuröride töökoorma õiglasemaks jaotamiseks kuulutas justiitsministeerium välja konkursi 16 abiprokuröri kohale, lisatööjõudu vajatakse Ida-Virumaale, Tallinnasse, Narva, Viljandisse ja Põlvasse.

Seekordne konkurss erineb eelnevatest selle poolest, et kandidaadid läbivad põhjaliku taustakontrolli, et prokuratuuri ei satuks sinna isikuomadustelt mittesobivad isikud. Detailsem informatsioon konkursi kohta on avaldatud Riigi Teataja Lisas nr 88 (17.07.2001).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing