Börsiülevaade: Eesti Telekom tulemus oodatult halb

19. juuli 2001, 10:04

Eesti Telekomi esimese poolaasta 499 mln kroonine puhaskasum tundub esmapilgul sama halb nagu turg oli eelnevalt prognoosinud.

Ettevõtte 499 mln puhaskasum sisaldab 46 mln krooni suurust erakorralist tulu esimesest kvartalis, seoses OÜ Albufent hagi loobumisest Eesti Telefoni vastu ning 32 mln kroonist kasumit AS Teabeliin müügist.

Samas sisaldab aruanne ka 31 mln kulu seoses dividendide tulumaksuga, mida möödunud aasta samal perioodil ettevõttel polnud.

Ilma nende erakorraliste tulu ja kulu artikliteta oleks Eesti Telekomi poolaasta puhaskasum küündinud 452 mln kroonini.
Möödunud aasta esimese poolaastal teenis ettevõte 541 mln kroonise puhaskasumi.

Erakorralisi tulusid arvestamata teenis aga Eesti Telekom esimese poolaasta jooksul 2,03 mld krooni suuruse käibe, mis ületas mõnevõrra turgude ootusi.

Sellest tulenevalt võiks täna prognoosida Eesti Telekomi aktsia pendeldamist eilse taseme juures.

Eile kindel käibeliider ja investori lemmikaktsia Tallinna börsil puudus. Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> ka Hansapanga <GR#EE.HP> ja Norma <GR#EE.NORMA> aktsiatega.

Eesti Telekom andis ka eile juba oma hinnas järele, odavnedes 1,4%, 68,80 kroonini.

Eesti Telekomi aktsiaga vastupidi liikunud Hansapanga aktsia ei petnud investorite lootusi ka eile tõustes viimase kuu kõrgeima tasemeni, sulgudes 155,75 kroonini ehk 1,5% kõrgemal kui eile.

Kuigi Hansapank avaldab oma tulemused alles rohkem kui kuu aja pärast tunduvad investorid olevat panga arenguteega igati rahul.

Norma sulgus eile 50 kroonil ehk 0,6% kõrgemal kui eile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing