Enn Pant saatis Äripäevale e-postiga viiruse

20. juuli 2001, 15:26

Laevafirma ASi Hansatee juht Enn Pant saatis äsja Äripäev online"i e-posti aadressile ohtliku arvutiviiruse.

See on juba viies kord, kui online"i toimetaja e-posti aadressile tuleb täna nimetatud viirus.

Ka Eesti Päevaleht online"i hoiatas täna arvutiviiruse eest, mis levib kiiresti tavakasutajate arvutites. Viiruseks on programm, mis rünnates läbi arvutivõrgu teisi masinaid, paljundab end ise, põhjustades arvutisüsteemi ebastabiilsust ja töökiiruse tuntavat aeglustumist. Samuti võib viirus hävitada mõningaid faile.

Ekspertide hinnangul tasub tavakasutajatel karta viirust nimega Sircam, mis levib väga kiiresti. Sircam on nn meiliviirus, mis kasutab paljunemiseks Microsoft Outlook Expressi. F-Secure?i anti-viiruse hoiatus kirjeldab Sircami saadetavat teadet järgmiselt:

Subject: Dokumendi nimi (ilma laiendita)

From: [nakatunud masina kasutaja@prodigy.net.mx]

To: [suvaline@email adressiraamatust]

Hi! How are you?

I send you this file in order to have your advice

See you later! Thanks

Viirus loob nimekirja arvuti My Documents kataloogis asuvatest .doc ja .jpg laiendiga failidest ning saadab ennast laiali aadressiraamatus olevatele adressaatidele, lisades ühe selles nimekirjas olevatest failidest. Kuna tihti on My Documents kataloogis isiklikke või firma dokumente, võib viirus laiali saata konfidentsiaalseid materjale.

Viirus oskab oma tegevust ka varjata, kopeerides ennast Recycling Bin?i, luues kataloogi c:\recycled\SirC32.exe ja Windowsi süsteemikataloogi faili nimega SCam32.exe.

Juhendid, kuidas viirusest vabaneda, on üleval enamikel anti-viiruse lehekülgedel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing