Looma rituaalne tapmine pannakse seaduses paika

24. juuli 2001, 09:24

Valitsuses täna arutatav ?Looma religioossel eesmärgil tapmise korraldamise ja läbiviimise kord? on põllumajandusminister Ivari Padari sõnul pigem teoreetiline säte, mille praktikasse viimist Eestis seni vaja pole läinud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?On olemas mingid usulahud, kelle puhul selline rituaal kõne alla tuleb. Eestis on sellele kõige lähemal vist juudid, kelle puhul püha toidu valmistamise käigus toimuv tapmine võib olla osa rituaalist,? selgitas Padar, kelle sõnul on juutidega liha üle piiri toomisel mõnikord ka probleeme tekkinud.

Religioosse tapmise korra reguleerimise kohta Eestis on pigem päritud Euroopa institutsioonidest. ?Seetõttu on parem, kui see asi korras oleks,? tunnistas Padar, kelle sõnul loomakaitseseaduse pidev täiustamine on ministeeriumil kogu aeg päevakorras. Meelelahutuslikku tapmist, näiteks härjavõitlust praegu seadus veel ei reguleeri.

Looma religioossel eesmärgil tapmise kord näeb muu hulgas ette, et looma võib tappa üksnes kägiveenide ja trahhea läbilõikamise teel erioskustega isik, et tapmisest tuleb veterinaar- ja toiduametit kümme päeva kirjalikult ette teavitada ning hukkamist peab jälgima järelevalveametnik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing