Ametnik lubab Taisto kohtusse kaevata

24. juuli 2001, 09:24

Justiitsministeeriumi kantsleri abi Erge Gross võib kutsuda kohtupinki Taisto bussifirma, kuna see keeldub hüvitamast 6000 krooni spordikoti eest, mis varastati Valka suunduva bussi pagasiruumist otse enne väljasõitu Tallinnast, kirjutab Postimees.

Bussijaama turvameestele ja bussijuhile ütles Gross esiti, et kahju ulatus 2000 kroonini. Ta seletas hiljem, et ütles välja vaid kahe kingi, LA Lakersi korvpalli ja särgi hinna, mille eest oli äsja raha välja käinud.

Hiljem sõitsid Gross ja õetütar Keiri plaanitult Valka ning õde läks politseisse. Mobiilid kõrva ääres, arvutasid õed, et kokku kadus 5898 krooni eest esemeid. Asjade meeldetuletamist kuulis ka bussijuht.

Sõitjate bussiliiniveo eeskirja kohaselt vastutab ühissõiduki pagasiruumi paigutatud pagasi eest vedaja.

?Ma vastutaksin küll ja oleksin nõus selle summa maksma,? kinnitas Taisto Busside asedirektor Riho Kartau, ?aga kui need summad niimoodi kõiguvad? Ma ei ole pahatahtlik, aga kõigil on tavaliselt küüned enda poole.?

Kartau arutles, et Gross ja tema õde võisid kotti pakitud esemeid hiljem välja mõelda, tõstes summa kolmekordseks.
Gross ütles Kartaule, et kaebab Taisto hüvitise saamiseks kohtusse. ?Mu juriidiline abiline tuleb augustis puhkuselt tagasi,? sõnas Gross. ?Siis ilmselt kaebamegi.?

Tallinna Kesklinna politseiosakonna andmetel pöördub bussisõitjaid, kelle asju on vargad bussi pagasiruumist pihta pannud, nende poole väga harva.

Grossi kott on Riho Kartau sõnul esimene sel viisil Taisto bussidest varastatud ese. Ka Taistoga konkureerival Tallinna Autobussikoondisel pole teavet säärastest vargustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing