Võru vald paigaldab veepuhastusjaamu

24. juuli 2001, 09:46

Võru vallavalitsus investeerib miljon krooni oma alevike joogivee puhastamiseks, tänu sellele on Kose, Puiga ja üks Väimela puurkaev juba varustatud veepuhastusseadmega, kirjutab Võrumaa Teataja.

Lähiajal peaksid puhastusseadme saama ka Väimela teine ning Parksepa kaev.

Varem tavalist kaevuvett tarbinud vallaelanikud saavad juba nüüd kasutada nn eurovett ehk töödeldud ning kehtestatud nõuetele vastavat joogivett, teatas vallavanem Ülo Tulik. Kokku saavad töödeldud vett kasutada suve lõpuks ligi pooled vallaelanikud, hinnanguliselt 2200 inimest, lisaks lasteaiad ja koolid.

Tuliku sõnul vastab müüdav vesi normidele, kuid torud on paraku roostet täis, mis alandab tarbijani jõudnud vee kvaliteeti. Sarnaselt muu Võrumaa veega on ka Võru valla kaevude vees liiga palju rauda, Väimelas ka mangaani.

Kokku viie puhastusseadme jaoks kulutab vald miljon laenuks võetud krooni. ?Eks me ise ka kahtlesime ja vaatasime, et liiga odav on,? selgitas abivallavanem Georg Ruuda. Tema sõnul võimaldas seadmeid madala hinnaga osta odavam materjalivalik. Jaamades kasutatakse roostevaba terase asemel plastikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing