Loodus kinnitas mereseireradarite ohutust

25. juuli 2001, 09:05

Siseminister Tarmo Loodus kinnitas eile, et mereseireradarite paigaldamise üle pahameelt avaldanud Muhu- ja Hiiumaa rannarahval ei tasu võimaliku kiirgusohu pärast muretseda, kuna vastostetud radarisüsteem on Euroopa üks moodsamaid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Arvan, et kõik need jutud sellest, et radarid hakkavad oma kiirgusega lähedal elavaid inimesi ohustama, on küll üle pingutatud,? lausus siseminister Tarmo Loodus.

Tema sõnul saab Eesti Euroopa ühe moodsama mereseireradarisüsteemi, millel on kiirgusoht viidud miinimumini. ?Tehnikaga, mis vastab nõuetelt ka turvalisust puudutavatele küsimustele,? lisas Loodus.

Eile sõlmis Tarmo Loodus mereseireradarite ostuks lepingu riigihankekonkursi võitnud firma EADS Deutschland GmbH esindajatega. Lepingu kohaselt ostab Eesti riik 20 mereseireradarit hinnaga 411, 6 miljonit krooni, mis sisaldab ka radarite paigaldust ja hooldust 25 aasta jooksul. Esimesi radareid hakatakse paigaldama 2003. aastal ning kõik radarid peaksid olema paigaldatud 2004. aastaks.

Piirivalveameti peadirektori asetäitja Aivar Lõhmus kinnitas, et sakslaste tarnitavas radarisüsteemis on väga suurt rõhku pööratud kiirgusohu vältimisele. ?Muretsemiseks ei tohiks tõesti põhjust olla,? lausus Lõhmus. Tema sõnul oli ost eriti kasulik seetõttu, et mereseireradareid saab kasutada erinevatel funktsioonidel, alates kaitseotstarbelisest ülesandest kuni laevajuhtimise korraldamiseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing