Politsei kõrvaldas Tartus tossavad liinibussid

25. juuli 2001, 09:08

Liikluspolitsei võttis kuulda linnakodanike kaebusi ja kõrvaldas üleeile liinilt viis tossavat Ikarus-bussi, kirjutab Tartu Postimees.

Riia ja Turu tänaval kontrollides saatsid politseinikud ühe kraana ja viis Liikorile kuuluvat Ikarus-tüüpi bussi erakorralisele ülevaatusele, sest nende heitgaasid sisaldasid suitsu. Bussidel lubati liin lõpuni sõita. Liikor asendas nad reservis olevate sõidukitega.

Praeguseks on osa kõrvaldatud bussidest ülevaatuse läbinuna liinil tagasi.

?Vanu Ikarus-busse pole toitesüsteemi omapära ja kütuse kvaliteedi tõttu võimalik tossuvabaks teha,? selgitas Ainsoo. Ta lisas, et kõik bussid on mais-aprillis tunnistatud ülevaatusel normidele vastavaks.

Jaht tossavatele sõidukitele oli Tartus esmakordne. ?Praegu on kokkulepe, et septembri alguseni selliseid operatsioone ei toimu,? märkis liikluspolitsei juhtivinspektor Barinski, ?kuid me informeerisime Liikori juhtkonda, et kui linnas sõidab ringi väga suitsev buss, kõrvaldatakse see liinilt.?

Ainsoo arvates polnud sellisel politseioperatsioonil suurt kasutegurit. ?Ikarus-bussid kaovad Tartu tänavailt sügiseks ilma politseioperatsioonidetagi,? ütles ta. ?Küll aga häirivad sellised äkkoperatsioonid sõitjate teenindamist.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing