USA rahandusminister: ilma altkäemaksuta Venemaal suuri asju ei tee

26. juuli 2001, 15:00

Eile saabusid Moskvasse visiidile USA rahandusminister Paul O"Neill ja kaubandusminister Donald Evans. Visiidi eesmärk oli aidata Venemaal kiiremini saada Maailma Kaubandusorganisatsiooni WTO liikmeks.

O"Neill"ile on olukord Venemaal tuttav, kirjutab ajaleht Kommersant, sest tal olid siin omad kaubandushuvid. 'Ilma altkäemaksuta suuri asju Venemaal ei tee,' on tema järeldus.

Juuli algul kohtus O"Neill Roomas Venemaa rahandusministri Aleksei Kudriniga ja too kurtis probleemide üle WTO-sse astumisel. USA minister lubas kiiremas korras Moskvasse tulla ja asja kohapeal arutada. Kusjuures rahapesu kohta ütles O"Neill: 'Seda probleemi enam pole'.

Nüüd on O"Neillil ja Evansil ette nähtud kohtumised Aleksei Kudrini, president Vladimir Putini, majandusarengu ministri German Grefi ja Riigiduuma esindajatega. Viiakse läbi isegi ümarlaud, mis on pühendatud Venemaa astumisele WTOsse.

Eile pidi Paul O"Neill Londonis pressikonverentsil vastama ajakirjanike küsimustele tema majandustegevuse kohta, kui ta alumiiniumikontserni Alcoa juhina ajas asju Venemaal. Minister ütles, et nad investeerisid küll vene majandusse. 'Kuid me ei soovinud printsipiaalselt anda altkäemaksu, aga nendeta suuri asju Venemaal ei tee', rõhutas Paul O"Neill enne astumist Venemaale lendavale lennukile.

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/news/get_news.asp?id_news=18238 id_alias=8>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing