Vene oligarh toob endale külla Guinea presidendi

26. juuli 2001, 14:27

Kompanii (Russkii Aluminii). peadirektor Oleg Deripaska toob täna endale külla Guinea Vabariigi presidendi Lansana Conte.

Selles Aafrika riigis on üle kolmandiku maailma boksiidivarudest - alumiiniumi toorainest. Suurem osa boksiiditootmise tööstusest ehitati Guineasse endise N.Liidu abil.

Selle aasta kevadel sai Rusal enda kasutusse kompanii Societe de Bauxite de Kindia (SBK) ja nüüd soovib Reutersi teatel president Conte visiidi ajal saada oma kontrolli alla ka Compagnie de Bauxites de Guinee (CBG), mis on maailma suurim boksiiditootja.

Agentuuri teatel lendab Lansana Conte Venemaale Rusali renditud lennukiga. Vene alumiiniumikontserni pressiteenistus lükkab seda väidet ümber.

Ajaleht Vedomosti kommentaaris öeldakse, et sellele, kes vanasti õppis ülikoolis ainet nimega 'Arengumaade majandus', tundub olukord üsna tuttav. Suurkorporatsioon organiseerib vaese riigi juhi visiidi. Korporatsiooniga lähedalt seotud ametnike abiga sõlmitakse tooraine kaevandamise leping. Vaat niisugune on uus vene imperialism. Kuigi teiselt poolt võttes võib ka rõõmustada, et Venemaal on oma korporatsioon, mis ei jää Lääne omadele all, lõpetab Vedomosti.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/07/26-02-03.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing