Tallinn jättis abipolitsei toetamise lepingu aastateks täitmata

27. juuli 2001, 09:08

Ajal, mil kuritegevus kasvab ja Tallinn plaanib lisaks riigipolitseile luua kohalikke politseiüksusi, on linnavalitsus jätnud aastateks täitmata lepingu, mis kaasaks korravalvesse kümneid kaitseliitlastest abipolitseinikke, kirjutab Postimees.

Alates lepingule allakirjutamisest on Tallinna vabatahtlikud kaitseliitlased pidevalt osalenud koos politseiga korrakaitsetöös. Kaitseliidu, politsei ning iseenda raha eest ja varustusega, sest linn pole lepingus võetud kohustusi täitnud.

29. jaanuaril 1999 Tallinna linna, Kaitseliidu Tallinna maleva, Kaitseliidu Nõmme malevkonna ja Tallinna politseiprefektuuri vahel sõlmitud lepingus lubas Tallinn aidata kaasa abipolitsei tööd juhtivate korrakaitsekeskuste loomisele, anda sellele tehnikat, mööblit ja muud hädavajalikku ning kanda abipolitsei tegevuseks vajalikud rahalised kulutused.

Korrakaitsekeskusi pole tänaseks Tallinnas loodud. Toetust on kaitseliitlased oma sõnul saanud vaid Nõmme ning Mustamäe linnaosalt.

Linnaametnikest ei tunnista 1999. aastal enne Riigikogu ja kohalike omavalitsuste valimisi sõlmitud abipolitsei tegevust sätestavat lepingut keegi omaks.

?See asi peaks ise liikuma,? ütles Tallinna turvalisus- ja integratsiooniameti peaspetsialist Leo Glückmann, kelle sõnul pole abipolitsei käimalükkamiseks vaja mitte niivõrd raha kui linnaosade vanemate soovi.

Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Paavo Pettai sõnas, et abipolitsei töö korraldamise ja rahastamise eest peaks vastutama ikkagi linnavalitsus, mitte linnaosad. Sama rääkisid ka teiste linnaosade ametnikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing