Suurim kahjukannataja tormi tõttu on riik

27. juuli 2001, 09:22

Möödunud nädalal Eestit räsinud tormikahjustusi on põhjalikult selgitama asunud lisaks eraisikutele ka suurim kahjukannataja, riik, kirjutab Postimees.

<pilt#HeikkiKranich.jpg#keskkonnaminister Heiki Kranich#150#176#0> Eile leidsid keskkonnaministeeriumis kogunenud metsamehed ja -töösturid, et suurimaks kahjukannatajaks oli metsamajandamise keskus, kelle hinnangutel on torm hävitanud või kahjustanud 500 000 - 800 000 tihumeetrit puitu.

Kui riigimets oli kindlustamata ja kogu kahju kannab riik, siis eraisikute kahju korvavad kindlustusseltsid. Seda muidugi juhul, kui on sõlmitud vastav varakindlustusleping loodusõnnetuste vastu.

Metsamehed tunnistasid abitust ülisuurte puidukoguste roiskumise takistamisel, kuid avaldasid ka pahameelt kohaleilmunud varaste ja liigkasuteenijate pärast.

?Päevade küsimus on mahalangenud puude kvaliteedi säilimine. Meil on ees tõsine töö, mille metsamehed peavad ära tegema,? rääkis nõupidamist kokku võttes keskkonnaminister Heiki Kranich.

Metsameeste sõnul on tormikahjud lokaalsed ning suurimaks peavaluks on Lääne-Virumaal asuvad metsad. Viimastel andmetel on Riigimetsamajandamise Keskus saanud kahju ligi sada miljonit krooni.

Kokku on mets hävinud või kahjustada saanud 14 000 hektaril, millest 3000 hektarit on erametsa.

?Riigimetsamajandamise Keskus on prognoosinud, et 4000 hektaril tuleb läbi viia lageraie ja 7000 hektaril sanitaarraie,? rääkis Riigimetsamajandamise Keskuse peadirektor Andres Onemar.

Kokkuvõtvalt on metsameeste suurimaks probleemiks okaspuu ülestöötlemine. Andres Onemari sõnul tuleb järgneva kahe kuu jooksul üles töötada 5000 tihumeetrit puitu. Kokku on Onemari andmetel tarvis realiseerida 500 000 tihumeetrit okaspuud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing