Endine Eesti Energia peahoone saab uue näo 45 mln kr eest

27. juuli 2001, 14:50

Ehitusjuhtimisfirma Koger Partnerid alustab Arco Vara tellimusel Tallinnas endise Eesti Energia peahoone renoveerimist kaubandus- ja büroopindadeks. Täna sõlmitud lepingu järgi kujuneb tööde maksumuseks 45 miljonit krooni.

AS Koger Partnerid juhataja Andres Kogeri sõnul saab uue ilme nii hoone sise- kui välisviimistlus.

'Tumeda graniitkrohviga maja fassaadi täiendavad juba aastavahetusel kaasaegsed materjalid - klaasfassaadid ja roostevaba metallitöö. Hoone sise- ja välislahendus saavad olema igati eksklusiivsed ja asukoha väärilised,' ütles Koger.

Andres Kogeri kinnitusel säilitatakse samas hoone renoveerimisel kõik ehituslikult väärtuslik.

'Ehitise kvaliteedinõuded on kõrged. Rekonstrueerimisel lähtutakse põhimõttest: mitte muuta hoonete olemasolevaid fassaade, vaid neid täiendada,' lisas Koger.

AS Arco Vara nõukogu liikme Hillar-Peeter Luitsalu sõnul on paremat kaubandus- ja büroopindade asukohta Tallinna kesklinnas raske ette kujutada. 'Hoonest saab kaasaegne ärikeskus, mis täiendab suurepäraselt Tallinna üht parimat kaubanduspiirkonda, Viru Keskust ning Tallinna Kaubamaja.'

AS Koger Partnerid projektijuhi Aivo Pedaku sõnul on renoveerimistööd planeeritud lõpetada detsembri alguses.

'Rekonstrueerimistööde käigus ehitame hoone seest põhjalikult ringi, uuendame fassaadi ja kõik kommunikatsioonid. Kokku ehitame välja umbes 3500 m² kaubanduspinda ja 3300 m² büroopinda. Loomulikult arvestame büroopindade lõpliku planeeringu ja siseviimistluse puhul tellija vajadustega,' kommenteeris Pedak.

Rekonstrueerimisprojekti autor on Martin Aunin arhitektuuribüroost EA Reng.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing