Korterite hinnaralli siirdub Tallinnast kaugemale

27. juuli 2001, 12:22

Ehkki kinnisvaraspetsialistid ennustasid selleks aastaks umbes 10%list kinnisvara hindade tõusu, on hinnad juba esimesel poolaastal 15-20%.

Osal juhul on kinnisvara hinnad tõusnud võrreldes aasta algusega lausa 50%.

Kõige kiiremini kulgeb paneelmajade ning renoveeritud puitmajade korterite hinnatõus, näiteks maikuus lisandus selliste eluruumide keskmisele ruutmeetrihinnale vähemalt sadakond krooni, kirjutas Äripäeva kinnisvararubriigi toimetaja Ain Alvela mais.

Kui Tallinnas on hinnatõus kõige aeglasem Lasnamäel, siis Kopli ja Pelgulinna korterite hinnatõus toimub ülikiiresti. Paneelmajade puhul pole maja välimusel hinnataseme kujunemisel sageli tähtsust, kui korter on remonditud, puumajadel on hea väljanägemine ostja silmis seevastu väga oluline.

Tartus, kus valdav osa tehingutest toimub Annelinnas ja Ropka linnaosas, on kinnisvarafirma Eravara turundusjuhi Erki Räni sõnul pidevalt likviidne 1- ja 2toaliste korterite turg, kuna väikseid kortereid ostetakse sageli hilisema väljaüürimise kavatsusega. ?Kui varem võis aprillis-mais saada kiiresti ja soodsalt 1?2toalise korteri, siis nüüd on nõudlus kogu aeg olemas ja ka üürihinnad lähevad üles,? iseloomustab Räni olukorda Tartu üürikorterite turul. ?Näiteks eelmisel nädalal pakuti Annelinnas ühetoalist hinnaga 1500 krooni kuus pluss kommunaalmaksed, ja rahvas seisis järjekorras. Annelinna kohta on see kõva hind?

Ka Paides tõusevad eelkõige 1?2toaliste mugavustega korterite hinnad, märgib Toivo Lilium Paide kinnisvarabüroost Viola. ?Põhjuseks see, et aasta algul tõusis Paides oluliselt vee ja keskkütte hind,? selgitab ta. ?Üritatakse suuri kortereid maha müüa, kuid ühetoalisi kortereid pakutakse vähe.?

Haapsalus on viimase paari aasta jooksul valitsenud korterihindade tõusutrend, kuid Läänemaal elavneb korteritega võidu ka kruntide ja eramajade turg. ?Nõval müüdi rannaäärne ühe hektari suurune maatükk Läänemaa kohta rekordhinnaga ? 50 kr/m² ? pool miljonit krooni,? räägib kohaliku kinnisvarabüroo Pulss juhataja Anti Kaljula. ?Üldiselt jäävad 0,3?0,6 hektari suuruste maatükkide hinnad siiski 20?35 kr/m² vahemikku.? Tema hinnangul peaks kohalikku eramuturgu oluliselt mõjutama kümne uuselamu turuletulek, mille ehitamine juba käib. ?Haapsalu kohta on kümme uuseramut vägev näitaja,? ütleb Kaljula.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing