Soe suvi jätkub ka augustis

30. juuli 2001, 09:07

Soe ja ilus suvi pole veel mitte lõppemas, lubavad ilmatargad. Ränki torme ja äikesevihmasid nad nii pea Eestimaale ei oota, kirjutab SL Õhtuleht.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi sünoptik Merike Merilain kinnitab, et täpselt on augusti kohta veel vara rääkida. ?Esialgu aga tundub, et soojus ja suvi jätkuvad, kuigi mõõdukalt, 23-27 plusskraadiga,? ütleb ta.

Juuli teise dekaadi kohta ennustasid sünoptikud, et tuleb hoovihma ja äikest. ?Nii suurt palavust ehk mitte, kui tuli,? möönab Merilain. Ja loomulikult tuli ka niiskus, millega koos tekkisidki palavuses suured äikesepilved ja tormid. ?Tegelikult ei saagi ilma nii täpselt ennustada, sest kõik muutub liiga kiirelt.?

?Tavapäraselt tuleb august pigem sarnane juuliga,? arutleb Tallinna ilmatark Ants Põldoja. Ta ei usu, et august tuleks juuni moodi jahe ja vihmane. ?Oodata on parajat soojust ja vahetevahel ka veidike vihma. 20. augustini hoiab ilusat suve kohe kindlasti,? usub Põldoja.

Ka Varbla agronoom ja ilmavaatleja Villu Müüripeal on kindel, et august on ilus. ?Tuleb kõike: sooja, päikest ja vihma.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing