Eestlased plaanivad vallutada 10 mäetippu kolme nädala jooksul

30. juuli 2001, 12:22

Kuus Eesti alpinisti lähevad augusti kolme nädala jooksul vallutama kuut erinevat üle 4000m kõrgust mäge, kasutades selleks kümmet erinevat tehniliselt keerukat ja rasket marsruuti.

Retke peakorraldaja, osaühing Matkasport müügijuhi Valdek Udrise sõnul on ettevõtmine veidi tavapäratu: 'Ei minda osavõtjaterohkuse- ega kõrgusrekordeid vallutama, nagu viimastel aastatel kombeks on saanud. Eesmärgiks on suhteliselt madalad ja lähedased, et mitte öelda kodused, Itaalia, Prantsuse ja Shveitsi Alpid. Kuid selle eest uuesti üle mitmete aastate esmakordselt kvalitatiivselt uuel tasemel tehniliselt rasked, järsuseinalised ja jäised marsuudid ning mäed.'

Retkest võtavad osa Välisministeeriumi ametnik Sven Mäses, Väärtpaberiameti peadirektor Kristjan-Erik Suurväli, meditsiinitudeng Kristel Linsman, kaljuronija Kairi Põldsaar ja Mart Toom Jaan Künnapi Alpinismikoolist.

Välja on valitud teiste seas Mont Blanci kuulus jäine, 1,3 kilomeetrise kõrguste vahega Brenva sein; Euroopa ilusaim mägi Matterhorn mööda klassikalist ja Leoni harja; Alpide kõrguselt teine mägi Dufourspitze jt.

Ideaalsete ilmatingimustega loodab grupp jõuda rohkemgi kui plaanitud.
Tallinnast lahkutakse 4. augustil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing