Jätkuv põud ähvardab põldurilt hea saagi võtta

30. juuli 2001, 09:33

Kestev põud ähvardab nurjata köögiviljakasvatajate lootuse hea saak saada, kuid päris lootusetu olukord veel pole, hindab suurtalunik Mart Timmi. Reedene nõrk vihmasadu kuiva põldu oluliselt ei niisutanud, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Midagi head pole, kuid midagi hullu ka pole,? ütles Mart Timmi. Kõige rohkem kannatavad veepuuduse käes üheaastased suviviljad nagu hiina kapsas, lillkapsas. Need ilmatundlikud viljad on Timmi kinnitusel samas ka kõige rentaablimad.

Reedel sadanud vihm küll pisut leevendas Timmi põldude olukorda, kuid mitte piisavalt. Järgmiseks suveks peab ta investeerima umbes paarsada tuhat krooni, et osta vihmuti. Ilma selleta on suviviljade kasvatamine seotud suure riskiga. Korraliku vihmutiga saab kasta kuni kolm hektarit maad päevas.

Põud ohustab ka kartulisaaki, ennustab Timmi. Kartul küll pole väga veenõudlik taim, kuid ilma ka ei saa. Kartuli tarvis oleks paari nädala jooksul vaja kuni 40 millimeetrit sademeid.

Teraviljasaak võib põua tõttu kahaneda kuni kümnendiku võrra. Samas oli Timmi sõnul kuni jaanipäevani korralikult vihma ning kui nüüd veel vihma tuleks, oleks saak päästetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing