Seadus suurendab metsavarga kasumit

30. juuli 2001, 09:22

Metsaseaduse muutmine andis metsavarastele seniolematult suure teenimisallika, kuna raieküpset metsa lõigates ei tule neil enam riigile tasuda tekitatud keskkonnakahju, mis lubab kurjategijatel teenida korralikku kasumit, kirjutab Võrumaa Teataja.

Juuni keskpaigas jõustunud metsaseaduse muudatuse kohaselt ei tule metsavargal, kes lõikab raieküpset metsa, tasuda enam keskkonnakahju. Kohus saab temalt välja mõista üksnes omanikule tekitatud kahju, mis jääb üldjuhul tunduvalt väiksemaks kui varastatud puidu müügist saadud tulu.

Keskkonnainspektsioon pidi sel nädalal kohtus vargale alla vanduma ning riigil jäi ühe Antsla metskonna varguseloo pealt saamata 43 000 krooni trahviraha. Süüdi mõistetud varas pidi hüvitama vaid omanikule tekitatud kahju.

Keskkonnainspektsiooni Kagu-Eesti osakonna juhataja Endel Visnapuu sõnul on vargal võimalik isegi vahele jäämise korral teenida iga varastatud tihumeetri pealt kuni 200 krooni.

Kui varas mõistetakse kohtus süüdi, tuleb tal omanikule maksta hüvitus kasvava metsa hinnakirja järgi, mis on umbes 300 krooni tihumeetri pealt. Ühe tihumeetri töötlemine ja väljavedu maksab kokku umbes sada krooni, kuid tihumeetri müügist on vargal võimalik teenida kuni 600 krooni, selgitab Visnapuu. Seega, kui varas jääb vahele ja maksab omanikule hüvitist, on ta ikkagi kasumiga töötanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing