Wall Streeti tippanalüütikud võivad sattuda kohtupinki

31. juuli 2001, 14:23

New Yorgi advokaat Jacob Zamansky, kes hiljaaegu võitis protsessi analüütilise kompanii Merrill Lynch vastu ja sundis seda ühele kliendile välja maksma 400000 dollarit, teatas, et kavatseb alustada taolisi protsesse ka teiste kompaniide analüütikute vastu, kirjutab .

Zamansky süüdistab Morgan Stanley ja Salomon Smith Barney kompaniide spetsialiste selles, et nad avaldasid liigoptimistlikke prognoose 'uue' majanduse (internetikompaniid, telekommunikatsioonifirmad) ettevõtete arengu suhtes.

Investorid, kes ehitasid oma portfellid üles nende kompaniide aktsiatele ja ei müünud neid õigel ajal, kaotasid praktiliselt kogu oma raha. Zamansky süüdistab panku ja analüütikuid selles, et nad varjasid huvide konflikte ja töötasid seega ebaausalt. Mõned kompaniid maksid oma analüütikutele isegi preemiaid selle eest, et nad näitaksid situatsiooni teatud värvides.

Nimetatud on analüütikute Mary Meekeri nime Morgan Stanleyst, keda kunagi nimetati 'Interneti kuningannaks' ja Jack Grubmani, kes oli Salomon Smith Barney peaanalüütik telekommunikatsioonikompaniide osas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing