Kivi keeldub teatri toetamisest

31. juuli 2001, 09:07

Kultuuriministeerium pole järgmisel aastal valmis ühegi sendiga toetama suletud uste taha varjunud Kuressaare linnateatrit, mille rajamiseks kulus peaaegu 30 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tänavu ei näe me mitte ühtegi põhjendust, et anda Kuressaare teatrile tegevustoetust. Praeguse seisuga pole me valmis kirjutama eelarvesse mingit summat,? lausus kultuuriminister Signe Kivi. ?Küll aga oleme nõus finantseerima huvitavaid projekte, mis konkureerivad kõigi teiste teatriprojektidega.?

Eelmisel nädalal Saaremaad külastanud Kivi ütles ministeeriumi seisukoha jõuliselt välja ka kohapeal. ?Pall on praegu linnateatri ja Kuressaare juhtide käes,? sõnas ta. 2000. aastal said Kuresaare teatritegijad riigilt pool miljonit krooni ja sellel aastal 1,4 miljonit krooni.

Kivi sõnul Saaremaal nagu on teater ja nagu ei ole ka. ?Probleemid on seotud tegevusetusega. Neist plaanidest, mida Kuressaare teatri direktor Väino Uibo 1,5 aastat tagasi välja pakkus, on realiseerunud tohutult vähe,? rääkis ta. Lavale on ministri sõnul jõudnud üksikud lavastused, millele on saanud osaks üsna vähene publikuhuvi.

?Keset linna asuv kallis teatrihoone on suletud asutus, kuhu pole oodatud teised kultuuriüritused,? märkis Kivi. Ka on sellest majast mööda läinud kogu Eestimaa ja Saaremaa kirev kultuurisuvi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing