Hansapank on üle andnud avalikele internetipunktidele 160 arvutit

31. juuli 2001, 12:11

Eesti internetiseerimisprojekti raames on praeguseks andnud üle 160 arvuti, ütles Vaata Maailma sihtasutuse juht Alar Ehandi täna.

<pilt#AlarEhandi.jpg#Vaata Maailma sihtasutuse juht Alar Ehandi#165#200#0> '<#Eesti Telefon=http://www.et.ee> on püsti panemas 3 arvutiga avalikku internetipunkti Merimetsa haiglasse,' lisas Ehandi.

Praegu on käimas konkurss avalike internetupunktide loomiseks, Vaata Maailma sihtasutusel on kavas välja anda kuni 450 arvutit.

'Laekunud on juba kümmekond taotlust, iga päev tuleb paar avaldust sisse, mis on suvehooaja kohta päris hea,' rääkis Ehandi. ' Telefoni teel huvilisi ja täpsustajaid on väga palju olnud. Esimesed otsused tahame teha nädala jooksul.'

Vaata Maailma sihtasutus pakub omalt poolt loodavatele avalikele internetipunktidele (AIP) arvuteid, püsiühenduse loomise kulude osalist või täielikku katmist olenevalt asukoha võimalustest ning AIPide käivitamiseks ja tutvustamiseks reklaami- ja koolitusrahade eraldamist.

Märtsi alguses käima läinud Vaata Maailma projekti eesmärgiks on jõuda internetikasutamise poolest Soomele järele.

Kolme aasta jooksul lubas Hansapank investeerida VM projekti 100 miljonit krooni, <#Ühispank=http://www.eyp.ee>, <#EMT=http://www.emt.ee> ja Eesti Telefon 30 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing