Abilinnapea loob Tallinna haiglate andmebaasi

31. juuli 2001, 09:05

Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna tahab luua Tallinna haiglate ühtset andmebaasi, kust reaalajas eriarstide juurde kinni pandud vastuvõtuaegu jälgides saaks haige suunata kohe kõige väiksema koormusega meediku juurde, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tsahkna sõnul saaks pääsu eriarsti vastuvõtule kiirendada, kui Tallinnas oleks korralik infobaas haiglates toimuvast ning haigeid saaks suunata kohe raviasutusse, kus järjekord on kõige lühem.

?Eks see on arusaamatu, kui ühes haiglas on järjekord mitu nädalat ja teises vaid üks päev,? rääkis Tsahkna. ?Eesmärk oleks, et järjekorrad ühtlustuksid ning raviasutused rohkem koostööd teeksid, aga see on võimalik ühtse infobaasi puhul.?

See infobaas võiks Tsahkna sõnul olla haigekassa juures ja haigekassa saaks muu kogutava info kõrval ka järjekordi jälgida. ?Kindlasti oleks koostöö teel tubli samm edasi, kui volikogust läheks läbi kava moodustada linna haiglatest kaks, Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaigla,? rääkis Tsahkna. Seda kava on linnavolikogu korra juba arutanud.

Magdaleena haigla peaarsti Peeter Mardna sõnul on järjekordade pikkust ka praegu lihtne selgeks teha. ?Tallinn pole nii suur ning eriarstiabi antakse kahes-kolmes kohas. Kui tahta, on kerge selgeks teha, kuhu haige suunata. Telefonid on ju olemas,? lausus Mardna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing