Võhma kavandab luksuslikku puhketsooni

31. juuli 2001, 09:45

Võhma üldplaneeringus on Tartu tänava ja Tallinna maantee vahele Naela ojale kavandatud rajada paisjärv ja selle ümber puhketsoon, mille üks osa on golfiväljak, kirjutab Sakala.

Võhma linnapea Jaak Aabi kinnitusel on uue järve ümbruse planeerimist kavas alustada juba sellel sügisel. ?Ma ei oska enne projekti valmimist täpselt öelda, kust raha puhketsooni rajamiseks tuleb, aga projekti suudame me ise kinni maksta,? ütles Aab.

Aab selgitas, et järve paisutamiseks on võimalik kirjutada projekt ja taotleda raha mõnest fondist või programmist.

Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder ütles, et pole Võhma plaaniga kursis, kuid toetab igati linna kava elukeskkonda paremaks muuta.

?Võhmal on Viljandi ees eeliseid,? ütles Seeder. ?Et Võhmat peetakse kriisipiirkonnaks, on tal palju lihtsam väljastpoolt linnaeelarvet raha saada ning ta peaks seda võimalikult palju ära kasutama.?

Linnapea sõnul sõltuvad järve äärde tulevate rajatiste iseloom ja suurus paljuski sellest, kui palju maad on võimalik järve ja puhketsooni tarvis saada, sest osa maast on eraomanduses ja osa Suure-Jaani valla territooriumil.

?Golfiväljakute rajamisele on mõeldud,? kinnitas Aab. ?Iseasi on, kunas ja millises mahus need sinna tulevad.?

Puhketsooni on planeeritud toitlustus- ja sportimisvõimalused ning laululava.

?Oleme kaalunud ka järve keskele saarele laululava ehitamist,? rääkis Aab. ?See pole aga veel kindel, sest pole teada, kas voolava vee hulk lubab rajada piisavalt suurt järve.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing