Riigikontrolör Parts ründab uuesti raudtee erastamist

31. juuli 2001, 12:28

Riigikontrolör Juhan Parts ründab tõenäoliselt homme taas Eesti Raudtee erastamist, süüdistades järjekordses kirjas Riigiprokuratuurile teede- ja sideministrit ja Erastamisagentuuri peadirektorit kuritegeliku erastamislepingu sõlmimises.

Parts konsulteerib praegu Eesti juhtivate kriminaalõiguse asjatundjatega, et homme või hiljemalt reedeks esitada prokuratuurile uus süüdistus Eesti Raudtee väidetavalt ebaseadusliku erastamise peatamiseks, öeldi Riigikontrollist.

Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna juht Alar Kirs ei suutnud eelmisel nädalal Partsi veenda, et teede- ja sideminister Toivo Jürgenson ja erastamisagentuuri peadirektori Jaak Liivik sõlmisid raudtee erastamise võitnud Baltic Rail Servicega seadusliku lepingu, selgitas riigikontrolli pressiesindaja Sven Soiver.

Riigikontroll hindas Eesti Raudtee erastamislepingu ja selle lisaks oleva aktsionäride lepingu õiguspärasust ning leidis, et Erastamisagentuuri peadirektor ning teede- ja sideminister on võtnud lepinguid sõlmides riigile ebaseaduslikke rahalisi kohustusi ja erastamine pole olnud läbipaistev.

Prokuratuur keeldus erastamislepingutest tulenevaltkriminaalasja algatamisest kuriteo koosseisu puudumise tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing