EPL: maanteede korrastamine on üks mõistlikumaid projekte

31. juuli 2001, 09:05

Kiruge või ärge kiruge, aga olukord, kus autojuhid suvisel ajal alailma teedetööde taha takerduvad, jääb Eestis kestma veel paljudeks aastateks. Sest praeguse seisuga on jõus kaks laenulepingut, mis näevad ette ulatuslikke tee-ehitus ja -remonditöid aastani 2005, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Arvatavasti ei rauge tee-ehitajate ind ka pärast 2005. aastat, sest Eestil on lootust euroliidust tulevatele toetusrahadele infrastruktuuri edendamiseks. Täiendavaid laene on ka võimalik võtta.

Need laenud annavad lootust, et Eesti teede olukorra halvenemise aeg saab ümber. 1990ndatel aastatel, eriti kümnendi esimesel poolel, riigil teede korrashoiuks raha eriti ei jätkunud. Nüüd on raha rohkem ning jätkates teeremonti möödunud ja tänavuse aasta mahus, hakkab Eesti teede olukord tasapisi paremaks muutuma.

Riigi rahanduse seisukohalt on maanteede korrastamine üks kõige mõistlikumaid projekte, mille jaoks Eesti sarnane riik laenu võib võtta. Esiteks on see, kuhu raha kulub, kõigile näha. Teiseks vähenevad tänu parematele maanteedele riigi elanike ja firmade kulud. Ka liiklusõnnetuste risk on korralikel teedel väiksem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing