Käsmus nädalavahetusel viikingipäevad

01. august 2001, 10:42

Käsmu Meremuuseumi eestvedamisel toimuvad 4.-5. augustil Käsmus Vana-Jüri neemel viikingipäevad - üritus, mille eesmärgiks on muistsete eestlaste eluolu ja igapäevategemiste tutvustamine külastajatele.

Sel suvel on viikingiaja eheda eluolu tutvustamiseks Vana-Jüri neemele püstitatud selleaegne viikingilaager, kus külastajatele igapäevase laagrielu kõrval näidatakse tolleaegset käsitööd, paadiehitust, keraamikat, liha küpsetamist, sepatööd, võitluskunste ja kombestikku.

Viikingikülla on oodata külalisi ka Läti, Rootsi, Valgevene ja Soome viikingiklubidest.

Käsmu meremuuseumi juhataja Arne Vaigu sõnul on tänapäeval nii viikingiaja kui paljude teiste muinasaja perioodidega tegelemine kõikjal maailmas au sees. Peetakse festivale, ehitatakse külade ja laevade koopiaid, elustatakse muistseid oskusi ja kombeid.

Juba mitmendat suve korraldab üritust tuhande aasta tagusest elust huvitunud sõpruskond, kes koondub klubis 'Reas' ja kelle põhimõtteks on püüelda esemelise kultuuri võimalikult autentse kujutamise poole.

Eestlaste olulisimaks koostööpartneriks on Läti võitluskunsti klubi 'Livoniensis', mis demonstreerib muistsete latgalite ja ristirüütlite sõjakunsti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing