Tartu kauneima koolimaja saavad puudega lapsed

01. august 2001, 09:38

Vaimu- ja liitpuudega lapsi õpetava Maarja kooli pere kavatseb pidada esimese koolikella aktuse uhiuues ligi kaheksa miljonit krooni maksma läinud majas, kirjutab Tartu Postimees.

?See näitab Tartu linna humaansust - kõige nõrgematel lastel on kõige ilusam koolimaja,? ütles Maarja kooli hoolekogu esimees, lapsevanem Jaan Kallas.

Kooli direktori Jaanus Rooba väitel on ruumikas koolihoone esimene objekt Eestis, kus on kasutatud savikrohvi, allergilistele lastele sobivat materjali. Põrandad ja uksed valmisid sarapuust. ?Suur viilkatus annab majale iidse ilme,? kiitis direktor arhitekt Hemi Sakkovi tööd.

Seemneks, mis lubas hakata taotlema raha linnalt ja riigilt, oli ligi kaks miljonit krooni Hollandi fondidelt saadud raha. Välisfondide nii suur toetus on erakordne, sest tavaliselt antakse projekti käivitamiseks abi vaid mõnisada tuhat krooni, nentis Rooba.

Edaspidi on kavas ehitada hoidekodu maalastele ning luua toimetulekugümnaasium põhikooli lõpetanutele. Üheksanda klassi lõpetaja õpib ameti ning asub elama Maarja külla - puudega inimeste erilisse kodusse Taevaskojas Haavassaares.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing