Poliitikute kõhklus pärsib kohtunike palgatõusu

01. august 2001, 09:25

Paarisaja õigusemõistja lootus näha 2002. aasta algul olulist palgatõusu on vaibumas, sest poliitilised jõud kõhklevad valimisaasta eelarves selliseid eelistusi tegemast, kirjutab Postimees.

?Üldiselt kohtunikud näljas ei ole,? ütles riigikogu õiguskomisjoni esimees Jüri Adams (Isamaaliit) eile vastuseks küsimusele, kas on mõeldav neid järgmise aasta eelarvenumbrites esile tõsta.

Adamsi sõnul ei saa praegu kohtunike palgatõusu otsustamisel kasutada ka argumenti, nagu oleks vabadele kohtadele kohtunikke leida suur probleem.

?Rammusamad juristide ametikohad on Eestis täidetud ja advokaate me nagunii palgaga kohtunikuks üle ei meelita,? märkis ta. ?Samas on kogu maailmas tõestatud, et kohtunike palgad peavad olema sellised, mis jätavad nad altkäemaksu kiusatusest vabaks.?

Riigikohtu esimehe ametipalga tõstaks uue kohtute seaduse vastuvõtmine 31 800 kroonini ehk kuue keskmise palgani. Praegu on riigikohtu esimehe Uno Lõhmuse ametipalk 18 750 krooni kuus, millele lisaks saab ta kraaditasu, puhkusetasu ja preemiaid.

Tavaline, esimese astme kohtuniku ametipalk tõuseks uue seadusega 14 375 kroonilt 20 000 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing