EPL: kaitsevägi kordab politsei vigu

01. august 2001, 09:06

Kui sinu asutuses juhtub jama, ära hakka seda kinni mätsima. Politsei on seda reeglit korduvalt eiranud ning tulemus on juba kõigile mõnda aega näha. Uuringute põhjal rahva seas üha kasvava populaarsusega kaitsevägi on nüüd paraku samasse auku astumas, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Väidetavalt peksid rahuvalvesõdurid Paldiskis eelmise nädala algul linnaelanikke selle eest, et nad ei osanud eesti keelt. Jah, endiselt peab ajakirjandus kasutama sõna ?väidetavalt?, sest kaitsevägi pole suutnud nädala ajaga isegi seda välja selgitada, kas peksjad ikkagi olid sõdurid või hoopis militaarriietuses tsiviilisikud.

Kuidas on võimalik, et kaitsevägi pole suutnud endiselt saada selgust selles, kas väidetavalt 20 meest olid õhtul kasarmus või mitte? Või pole Paldiski rahuvalvajate baasis elementaarsetki korda ning iga sõdur tuleb ja läheb kasarmusse millal tahab?

Võib mõista, et nädalaga ei ole suudetud välja selgitada kogu tõde. Aga kõige rohkem häirib kaitseväe juhtkonna poolne suutmatus selgelt öelda, kas laamendajad olid Eesti sõdurid või mitte.

Pikaajaline kannatamine selle all, et ajakirjandus uurib välja järjest uusi ja uusi üksikasju, on väga valuline protsess. Paraku annavad kaitsejõud selleks ise põhjust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing