Nestor asub parandama pettust lubavat seadust

01. august 2001, 09:09

Sotsiaalminister Eiki Nestor eitab petuskeemi massilist toimimist puudega inimeste sotsiaaltoetuste määramisel, kuid lubab segadused lahendada selle nädala lõpuks valmiva seadusemuudatusega, kirjutab Postimees.

?Inimestel, kes saavad õigustatult raha, ei maksa muretseda, sest õigustatud juhtudel saab abiraha ka edaspidi,? nentis Nestor. Kuid samas möönis sotsiaalminister probleeme, mis on tekkinud aasta alguses jõustunud puudega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse jõustumise järel.

?Me oleme ette valmistanud seaduseparandused, sest seaduse rakendumisel on esinenud probleeme,? rääkis Nestor.

Ministri sõnul on juhtumeid, kus abivajaja on endale määranud hooldajaks teise abivajaja, kuid eelduste kohaselt ei saa süsteem niiviisi toimida.

?On olnud juhtumeid, kus hooldaja on määratud 24 tunniks, kuid on näha, et ta ei saa seda teha, sest käib koolis või tööl,? ütles Nestor. Selle nädala lõpuks valmiva seadusemuudatusega plaanib sotsiaalministeerium segadused lõpetada.

Eestimaal levivat massipettust kinnitab Eesti nägemispuudega inimeste fondi esimees Erik Loide, kes on üle nelja aasta sotsiaaltoetuste probleemiga kokku puutunud.
?Võin kinnitada, et aasta alguses jõustunud seaduse tagamaad ulatuvad kaugele ning siin ei ole asi mitte teadmatuses, vaid lohakuses, sest kardan, et ametnikud ei suutnud tekkinud probleemi ette näha,? arvas Loide.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing