PM: politseikomissar Kotljar ohverdati hoiatuseks teistele

01. august 2001, 09:07

Politsei mainet järjekindlalt lammutavate ebameeldivate juhtumite kuhjumine ning avalikkuse kasvav pahameel ja surve sundisid siseminister Tarmo Loodust astuma jõulisi samme, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Loodus pidi tunnistama politseis esinevat korralagedust ja juhtimisprobleeme, ähvardama karistusega asjassepuutuvaid politseiametnikke ning tegema ka kiirotsuse Kotljari vallandamise suhtes.

Soovi asuda avalikkuse silmis määrdunud politseimundrit puhastama näitab ministri tõdemus, et kui poleks olnud viimaseid juhtumeid, oleks seni tubli tööga silma paistnud Kotljar ametisse edasi jäänud.

Ühelt poolt on õigus politsei peadirektoril Harry Tuulel, kui ta kutsub inimesi üles mõistusele tulema, tundes muret, et süvenevate politseivastaste meeleolude tõttu kipuvad töölt lahkuma head politseinikud.

Samas ei saa mööda kuidagi sellestki, et politseijuhil on põhjust mõistusele manitseda ka oma alluvaid. Viimasel kahel aastal on sisekontroll väiksemate või suuremate eksimuste eest karistanud keskmiselt 300 politseinikku aastas. See on ligi nelja tuhande töötaja kohta siiski suur arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing