Abortide tõttu jääb igal aastal sündimata Haapsalu jagu lapsi

01. august 2001, 09:30

Arstide sõnul jääb igal aastal Eestis abortide ning iseenesliku raseduse katkemise tõttu sündimata rohkem kui Haapsalu suuruse linna jagu lapsi, mis on iibe languse peamine põhjus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna keskhaigla raseduspatoloogia osakonna juhataja Ferenc Szirko sõnul oli mullu 15 000 aborti ning sünnitajaid 12 000. ?Abortidest iseeneslikku raseduse katkemist registreeriti möödunud aastal 1630 korral, seega jääb Eesti igal aastal ilma Haapsalu linna suurusest elanikkonnast,? rääkis Szirko.

?Valdavas enamuses jääb raseduse iseeneslik katkemine ebaselgeks, kuid kui meie haiglast on saadetud embrüo uuringutele, siis on saadud teada, et lootemuna kromosoomid on olnud kahe- kuni neljakordsed või on lootel Downi sündroom. See nõrk lapsuke on tavaliselt looduse poolt hukule määratud,? rääkis Szirko.

1996. aastal tegid naised Eestis 19 464 aborti, sündis aga ligi 15 000 last. Iseeneslikke raseduse katkemisi esines 2571 korral.

?Need numbrid ei näita, et raseduse katkemise arv oleks vähenenud, vaid sünnitajaid on üldse vähem. Iga viie viljastumise kohta tekib üks rasestumine, seega 80 protsenti viljastumisest läheb luhta,? märkis Szirko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing