Pakterminal ei kavatse loobuda oma kai rajamisest

01. august 2001, 09:03

Hoolimata Tallinna Sadama nõukogu eilsest otsusest rajada süvaveekai Muuga sadamasse viljakai pikendusena jätkab Pakterminal koos teiste kütusetransiidi firmadega võitlust oma süvaveekai ehitamise nimel, kirjutab Postimees.

Tallinna Sadama nõukogu andis ettevõtte juhatusele volitused investeerida neli miljonit krooni Muuga sadama viljakai pikenduse projekteerimistöödeks, et rajada sinna uus naftakai.

Otsus oli punaseks rätikuks aastaid oma süvaveekai ehituse nimel töötanud Eesti suurimale naftatransiidifirmale Pakterminal. ?Selline sadama otsus on jama,? ütles Paterminali juhatuse esimees Raivo Vare. ?See otsus on tehtud vaid ühe operaatori, Eurodeki soodustamiseks, samal ajal kui meie kai annaks kõigile operaatoritele võimalused.?

Tallinna Sadama nõukogu esimehe Koit Uusi kinnitusel ei hinnanud nõukogu liikmed kai valikul mitte selle kasulikkust ühele või teisele naftavedajale, vaid riigifirmale otsiti võimalikult odavamat varianti.

Vare sõnul kavatseb Pakterminal taotleda juhul, kui süvaveekai tuleb viljakai pikendusena, luba oma naftakai ehituseks, mida finantseeriksid naftaoperaatorid ühiselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing