Viljandi antikvariaat sulges lõplikult uksed

01. august 2001, 09:42

Eile lõpetas Viljandis Lossi tänaval asunud antikvariaat töö, kirjutab Sakala.

?See 25 aastat siin kaupluses oli ilus aeg, aga iga asi saab kord otsa,' nentis antikvariaadi juhataja Epp Treufeldt. Ta ei tea veel täpselt, mida ta nüüd ise hakkab tegema, aga arvab, et õpib midagi juurde ja leiab uue töökoha.

Juhataja sõnul oli antikvariaadil tänavu nii vähe ostjaid olnud, et pood hakkas oma tegutsemisaja jooksul esimest korda miinustesse jääma.

Treufeldt rääkis, et folgifestivali külalised on antikvariaadis alati lemmikostjad olnud. 'Kõik käisid ja nutsid siin, et küll on kahju, et kinni pannakse, aga sellest jutust ei ela ära,' sõnas ta.

Kõik müümata jäänud raamatud tagastatakse inimestele ning kes ise ei saa järele tulla, neile püütakse asjad koju kätte viia. Treufeldt ütles, et ära ei viska ja endale ei jäta ta midagi ning mis tõesti üle jääb, see kingitakse haiglale.

Poes on varasematel aastatel müüdud ka rohkem kunstiteoseid, mööblit, nõusid ja kõike muud, mida nimetatakse vanakraamiks, ning selle arvel on juhataja sõnul elatud.

'Prognoos on selline, et raamatute hinnad tõusevad. Meil on T?ehhovi teoste komplekt 200 krooni, Tallinnas aga juba 800 krooni, Balzaci teosed maksavad seal 3000 krooni, aga meie siin ei saanud ka 300 krooniga neist lahti,' tõi Treufeldt näiteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing